Näin voit auttaa

OLETKO KIINNOSTUNUT ELÄINSUOJELUSTA?

Yhdistyksen jäsenyys ei velvoita mihinkään, mutta toivomme mukaan aktiivisia ihmisiä. Voit osallistua monin eri tavoin, kuten toimimalla sijaiskotina, auttamalla kissojen loukutuksessa ja kuljetuksessa, osallistumalla varainkeruuseen tai lahjoittamalla käsitöitä ja leivonnaisia myyjäisiin. Jos sinulla on osaamista, jota haluaisit jakaa – olipa se sitten kirjanpitoa, atk-tukea, eläintenhoitoa, leipomista tai rakennustaitoa – niin meillä on paikka sinulle!

Jos kiinnostuit, ota meihin yhteyttä alla olevalla lomakkeella tai sähköpostilla ja kerro lisää.

HALUAISITKO RYHTYÄ SIJAISKODIKSI?

Someron eläinapu etsii lisää sijaiskoteja kissoille, jotka saapuvat yhdistykselle. Yhdistys tarjoaa sijaiskodeille kaikki tarvittavat tarvikkeet, ruoat sekä kattaa eläinlääkäri- ja lääkekulut. Kissat tarvitsevat sijaiskodilta vain oman huoneen/tilan, mahdollisuuden viedä ne eläinlääkäriin ja aikaa totuttaa normaaliin elämään. Sijaiskodissa voi olla myös omia kissoja, kunhan ne ovat rokotettuja.

Jos haluat ryhtyä sijaiskodiksi, ota meihin yhteyttä alla olevalla lomakkeella tai sähköpostilla ja kerro lisää.

ONKO SINULLA YLIMÄÄRÄISIÄ TAVAROITA?

Otamme vastaan erilaisia lahjoituksia, kuten ruokaa, pellettiä, leluja ja muita kissatarvikkeita. Käytämme saamamme tuotteet suoraan sijaiskoteihin sekä avustusta kaipaaville lemmikinomistajille. Olipa kyseessä kuivaruoka, märkäruoka, lelut tai muut tarvikkeet, jokainen lahjoitus on arvokas askel kohti eläinten hyvinvointia.


Jos sinulla on ylimääräisiä kissatarvikkeita tai haluat kysyä lisää lahjoitusmahdollisuuksista, älä epäröi ottaa meihin yhteyttä alla olevalla lomakkeella tai lähetä meille sähköpostia.

Yhteydenottolomake

Kiitos, kun olet mukana! Autetaan yhdessä eläimiä!

Voit lähettää viestisi meille myös sähköpostitse osoitteeseen: someronelainapu@gmail.com